Skip to main content

Sinu brändi keelekunstnik

Millega sind aidata saaksin?

Keeletoimetamine

Vaatan üle sinu teksti grammatika ja ortograafia, samuti sõna- ja terminikasutuse, lõigu- ja lausetasandi. Mõnikord on vaja sisu kantseliidi ja tühisõnade arvelt kärpida, teinekord hoopis mõni viide lisada. Analüüsin proportsioone ning hoolitsen kirjavahemärkide ja tobedate korduste kõrvaldamise eest.

Sisu- ja keeletoimetamine

Kujundan lausestruktuure ja uurin lõikude voolavust. Vahel laenan sõnadele uue tähenduse või teen termini ühtlustamise ettepanekuid. Hoolitsen, et loogika- ega faktiapse poleks sisse jäänud, ning veendun viitamise, nimede õigekirja ja aastaarvude õigsuses. Sisutoimetamist tellides võid kindel olla, et lõpptekst vastab eesmärgile ning arvestab lugeja ja kontekstiga.

Korrektuur

Vajad seda sisule, mida pole päris keeletoimetamisesse vaja saata või mis on selle etapi juba läbinud. Siin enam sõnastust ei parandata ning loogikat ega fakte ei kontrollita. Korrektuurifaasis eemaldan trüki- ja tähevead ning tehnilised paharetid, kes on näiteks küljendamisel kavalalt su töösse hiilinud.

keeletoimetaja

Hei!

Mina olen Mariliis – keeletoimetaja ja -hooldaja, sinu turunduspartner ja mainekujundaja. Mu armsad kliendid kutsuvad mind hoopis Keelehaldjaks, kuid võid mind pidada ka lihtsalt sõbralikuks keeleentusiastiks.

Kui vajad mind, leiad mu sõnade labürindist. Ilmselt vabastan parasjagu tekste keelevigadest ja toon välja nende veetluse, sest mu kirg on muuta tekstid sujuvaks ja võluküllaseks. See on minu viis aidata avada mõtteid ja muuta kogemusi kaunimaks.

Mu kliendid teavad, et minu tegemisi saadavad sellised põhiväärtused nagu konfidentsiaalsus, täpsus ja empaatia.

Screenshot 2023 10 11 at 11 00 12

Tehtud keeletööd 🪶

Valvekliiniku uudise sisutoimetus (2021)

Valvekliinik on Tallinna südalinnas asuv erakliinik, kes on ühtlasi minu püsiklient. Ettevõtte turundaja tellib minult regulaarselt uudiste, sotsiaalmeediapostituste, veebilehetekstide või muu sisu ülevaatamist. Jagan siin ühte toimetatud uudist.

Exmeti sotsiaalmeediapostituse sisutoimetus (2023)

Exmet on Eesti suurimaid metalliväärindajaid ja minu mitmeaastane hea püsiklient, kellele toimetan igal nädalal näiteks uudiskirju, postitusi, ürituste kutseid ja veebilehetekste. Olen siin nii sisuliselt kui ka keeleliselt üle vaadanud nende rõõmutoova sotsiaalmeediapostituse.